HledatMapa strnek

Pbh kapky

Pro pedagogy

 

Návštěvy pestrého programu (přednášky, exkurse, workshopy) u nás v ústavu


V rámci projektu Tři nástroje budeme i nadále spolupracovat se středoškolskými pedagogy a na základě jejich požadavků připravovat program pro návštěvy studentů (příklad programu exkurse z listopadu 2008 a anonymního dotazníku vyplňovaného studenty v rámci jejich návštěvy). Termíny navštěv v ústavu se snažíme vždy přizpůsobit požadavkům pedagogů.


"Kuchařku", jaké programy pro žáky SŠ v současnosti připravujeme, najdete také v odkazu PROGRAMY PRO SŠ.


Tradičně spolupracujeme s řadou středních škol v Praze ale i v po celé ČR, např. se SPŠCH v Křemencové ulici, se SPŠ ST v Panské ulici, SZŠ a VOŠZ na Alšově nábřeží, Gymnáziem v Pernerově ulici, Gymnáziem Ohradní, Biskupským gymnáziem ve Žďáru n.Sázavou, SPŠCH v Ostravě, ZŠ Koperníkova v Teplicích a dalšími.

 

Při přípravě požadavků na program pro Vaše studenty se inspirujte informacemi v odkazu VIRTUÁLNÍ EXKURSE nebo kontaktujte řešitelku projektu.

 

Nově jsme v roce 2010 zahájili  program pro návštěvy žáků  vyšších ročníků  základních škol či nižších ročníků víceletých gymnázií, tedy těch dětí, co  s chemií či fyzikou ve výuce začínají.  Od podzimu 2012 těmto žákům  věnujeme  programy workshopů a (7. - 9.třída či nižší ročníky víceletých Gy nebo workshop pro 4. až 6. třídu),  pro ty nejnižší třídy 1. stupně ZŠ (1.-3. třída) a dokonce i mateřské školy je určeno Chemi-divadlo.

V  odkazu PROGRAMY PRO ZŠ naleznete mj. stránku  přírodovědného kroužku s názvem "Věda není nuda", kdy  již pátým rokem se 14 dětmi (8-12 let) "laborujeme" právě  v oblasti Ch, F a Bi u nás v ústavu.


 

Celoroční a prázdninové studentské stáže v našich laboratořích

S pedagogy také úzce spolupracujeme při umísťování talentovaných středoškolských studentů na  různá pracoviště ústavu. Cílem je poskytnout  jim prostor pro seznámení se s teoretickými a experimentálními základy vědecké práce. Odměnou  naší a jejich vytrvalé práce je potom pokračování studia na vysoké škole přírodovědného směru. 

 

Zájemci o středoškolské stáže inspirujte se pracemi svých spolužáků o odkazu STÁŽE V LABORATOŘÍCH, projděte si naše pracoviště (VIRTUÁLNÍ EXKURSE) a kontaktujte řešitelku projektu. I vy můžete brzy začít se svou vědeckou stáží.

 

   

Další vzdělávací akcí pořádanou pro Vás a Vaše studenty je putovní výstava Příběh kapky (trvá od roku 2009, byla již na 13 různých místech po celé ČR a pokračuje  i v roce 2014 a  s ní spojené přednášky  o Jaroslavu Heyrovském a tradiční  Den otevřených dveří v rámci programu celoakademického Týdne vědy  počátkem listopadu 2014 a samozřejmě Vaše individuální návštěvy ústavu, které připravujeme v průběhu roku dle Vašeho přání - viz program Tvoř (v) chemii 2016.


Inspirovat s můžete akcemi z let 2008-2014 v odkazu ARCHIV AKCÍ.


 

Ilustrační fota z návštěv ústavu pedagogy s jejich studenty studenti_prednaska_03.jpg diskuse_staze_55.jpg studenti_exkurse_DSCF7846.JPGstudenti_exkurse_DSCF7829.JPG

AKTUALITY

23.12. 2019- Rok 2019 odchází- jaký byl ???????

Je konec roku, to by chtělo trochu bilancovat:  Tak tedy - studenty, dětmi, žáky a ostat

11.10. 2019- Týden vědy a techniky Akademie věd ČR 2019- přesně za měsíc začínáme...

Den otevřených dveří 2019 budeme pořádat ve čtvrtek 14. listopadu 2019.
10.9.2019 Ohlédnutí za školou NANO2019

Letošní letní škola proběhla úspěšně za účasti přihlášených 24 středoškolák

26.7.2019 Program školy NANO2019 je již hotov...

Letošní letní škola proběhne v týdnu od 19. do 23.srpna 2019.

21.1.2019 - Bilancujeme: Návštěvnost našich programů v roce 2018 a letech minulých...

Nedávno  skončil rok 2018, ať žije rok 2019 !

Je čas na stručnou rekapitula

stav fyzikln chemie J. Heyrovskho AV R

Hlavní strana | O projektu | Aktuality | Vědcem na zkoušku 2020 | Archiv akcí | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Letní školy | Galerie 4P | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým


Webdesign©2020 Hana Francov - FlexyWEB TOPlist