HledatMapa strnek

Pbh kapky

Projektový tým

I když grantové financování projektu skončilo v roce 2009 (MŠMT), i nadále intenzivně pracujeme  na přípravě a realizaci  programů vzdělávání a popularizace a spolupracujeme s více než stovkou škol z celé ČR.
Finanční podporu získáváme z jiných projektových soutěží (viz životopis - granty) a realizací našich programů s podporou škol (symbolické vstupné na výukové programy).

V případě zájmu o spolupráci kontaktujte Květu Stejskalovou.


Ing. Květoslava Stejskalová, Ph.D. - řešitelka projektu (stručný životopis), 2008 - dosud

DSC_1297-orez.jpgV projektu pracuje jako řešitelka koordinující práci projektového týmu a vědců z ÚFCH JH, jež se budou podílet na realizaci navržených nástrojů (středoškolské a vysokoškolské stáže, exkurse, letní školy NANO20XX, letní kurzy, studentské semináře, program Dnů otevřených dveří, workshopy, sobotní chemické kurzy a kroužky aj. ); je  koordinátorkou přípravy textů, autorkou fotografií a dalšího obrazového materiálu pro webové aplikace, koordinuje přípravu exkursí, stáží, výstav; spolupracuje s vědci a natáčecím týmem při tvorbě videofilmů. Aktualizuje obsah webových stránek projektu (texty a fota). Je jedním z autorů  expozice výstavy věnované postavě Jaroslava Heyrovského a  výzkumu jeho týmu s názvem "Příběh kapky", která vznikla v roce 2009 k  připomenutí 50. výročí udělení Nobelovy ceny za chemii, trvá dodnes a putuje po ČR (více než 30 instalací).

V projektu využívá a úročí své zkušenosti v oblasti PR (public relations) – v ÚFCH JH zajišťuje medializaci a popularizaci výsledků výzkumu (viz Média ).
"Tak jako železo reziví a stojaté vody ztrácejí svou čistotu, tak nečinnost vysává ducha" (Leonardo Da Vinci)
Hana Francová - členka projektového týmu - administrace webu 2008 - dosud

H_Francova_DSCF8159.JPGV projektu je zodpovědná za návrh, a tvorbu  webových presentací projektu, které naprogramovala v roce 2008.  Naprogramovala i stránky výstavy Příběh kapky. Oboje naše stránky čeká rekonstrukce :o). *****************************************************************************************************************

Od roku 2012, kdy projekt začal intenzivněji pracovat vedle středoškoláků také se žáky základních škol a dětmi ze škol mateřských, do týmu vstoupili studenti,  kteří v něm začali pracovat na pozici lektorů workshopů, stáží, jako přednášející  apod.


Od léta 2015 náš popularizační tým vystupuje pod názvem a logem PEXED.

PEXED-logo.jpg


Od 1.1.2018 jsou tyto naše popularizačně-vzdělávací  aktivity zahrnuty do řešení

pětiletého projektu  MŠMT OP VVV „Rozvoj kapacit ÚFCHJH, v.v.i. pro výzkum a vývoj“

(HRA projekt, aktivita F).


Klíčovými členy týmu v současnosti jsou:


Dr. K. Stejskalová

Mgr. M. Zlámalová

Dr. L. Koláčná

L. Šimaňok

H. Kocek

Dr. Z. Sochorová Vokáčová

H. Francová

----------------------------


Do různých programů se též aktivně zapojují vědci a odborní pracovníci ústavu:


Praktická měření v laboratoři či stáže středoškoláků dále vedou: Dr. H. Tarábková a Dr. P. Janda; Dr. E. Krupičková, Dr. R. Nebel; Dr. L. Brabec; Dr. J. Plšek; Dr. K. Dryahina a Dr. A. Spesyvyi; Dr. J. Žabka;  Doc. M. Fárník a Mgr. I. Vinklárek; Mgr. A. Knížek; Dr. M. Remzová; Dr. R. Žouželka, Dr. J.Fedor; Dr. R. Sokolová; Mgr. J. Brandejs;  Dr. A. Liška; Dr. K. Mlekodaj, Dr. J.olszowka, Dr. Š. Vajda, Ing. S. Valtera.


Popularizační přednášky a exkurse v laboratořích realizují: Dr. M. Ferus; Dr. O. Frank; Dr. L.Veis; Dr. M.Srnec; prof. T. Navrátil; Dr. M. Hromadová; Dr. O.Votava, Prof. P. Španěl;  Dr. D. Kaucký; Doc. M. Fárník; Dr. J. Rathouský; Dr. V. Mansfeldová; Dr. M. Cebecauer; prof. J. Ludvík; Dr. J. Sýkora  aj.AKTUALITY

5.9.2023 V pátek 6. října se koná Noc vědců, i my se připravujeme na její návštěvníky...

Rok se sešel s rokem a my tu brzy máme zase Noc vědců, letos s podtitulem TAJEMNO. Vyprav

28.8.2023 NANO2023 - den poslední, skoukněte závěrečnou video reportáž...

V pátek  25. srpna jsme, se slzou v

24.8.2023 NANO2023- den třetí, skoukněte druhé video...
Ve středu 23. srpna jsme pořídili druhé video provázející letošní nanoškolou. 
22.8.2023 Začala nanoškola- skoukněte první video...

V pondělí po deváté hodině začaly vestibulem projíždět kufry, větší ruch než bý

11.8.2023 Naše tři letní školy mají své programy, zalistujte si...

Tradiční letní, v pořadí již třináctá, nanoškola se blí

stav fyzikln chemie J. Heyrovskho AV R

Hlavní strana | O projektu | Aktuality | Chemie v nás | Archiv akcí | Otevřená věda | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Letní školy | Galerie 4P | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým


Webdesign©2023 Hana Francov - FlexyWEB TOPlist