HledatMapa strnek

Pbh kapky

18.4. 2011 Návštěva studentů VOŠ a SZŠ Alšova z Prahy 1

aneb pojďte se s námi bavit  a zjistíte, že  CHEMIE NENÍ  NUDA, není sice zrovna snadnou  disciplínou, někdy se při ní pořádně zahřejete (a zapotíte), ale zadaříli se, její  produkty jsou COOOOOOL ! 


A tak Vás u nás letos čeká:  třeba vyprávění ve vědeckých kavárnách, výstavy,  popularizační přednášky našich vědců, vzdělávací semináře a pořady pro pedagogy CH a FY,  kvizy, testiky a jiné soutěže o chemické ceny, exkurse studentů do laboratoří,  možná že zase bude chemický jarmark, rozhodně v listopadu zase budou Dny otevřených dveří v našem ústavu a další akce např. v rámci listopadového celoakademického Týdne vědy a techniky aj.


Stačí si jen vybrat, a zúčastnit se či se inspirovat k objednání obdobné akce z našeho chemického menu pro své žáky a studenty. Bez chemie se dnes již  žít nedá, ale všeho s mírou a s rozumem, takže  naše společnost potřebuje mladé, zapálené, vzdělané, tvořivé a chytré chemiky a fyziky, kteří se svými nápady najdou v tomto oboru  perspektivní kariéru a pro svět  navrhnou  třeba  řadu nových technologií, objeví a popíší nové materiály, zkonstruují nové přístroje a vymyslí nové metody měření, zkrátka budou stát u zrodu inovací, po kterých se tak dlouho volá ....


Zkuste to třeba začít zrovna s námi a u nás :-)


 

1141.jpgChemické představení pro děti MŠ (Praha, 3. ,10. a 17.května 2012)

Opět zavítáme do mateřské školy Bojasova na Praze 8 a postupně pro děti ze 7 tříd sehrajeme chemické divadlo  s názvem "Posviť si citrónem na duhu". Fotogalerie z akce z listopadu 2011, kdy jsme byli v MŠ poprvé, naleznete  na stránce MŠ Bojasova. 
1050.jpgProgram Seznamujeme se s vědou-dnes na téma elektrochemické analytické metody...  (Praha, 30.4.2012)

V rámci svého chemického semináře navštíví 18 studentiů GY Arabská z Prahy náš ústav. V rámci programu vyslechnou přednášky o současné vědě v ÚFCH JH, historii ústavu spojené s objevem polarografie a seznámí se též s některými novými elektrochemickými  analytickými metodami. Po přednáškách se projdou i několika elektrochemickými laboratořemi.1050.jpgNávštěva studentů  z Technické Univerzity v Lodži v našich laboratořích  (Praha, 28.2.2012)

V rámci spolupráce se společností Pardam, s.r.o. se uskuteční půldenní program přednášek a exkursí do laboratoří ústavu, Centra inovací a pracovišť společnosti Pardam. Vedle informací  např.o  trendech ve výrobě nanomateriálů se studenti seznámí i s výzkumem na jiných zajímavých fyzikálně-chemických pracovištích ÚFCH JH (Program).


992.jpg

Popularizační přednáška v rámci výuky  (Praha, 16.2.2012)

V rámci výuky předmětu chemická technologie na SZŠ Alšova v Praze 1 zazní přednáška "Přenos dat z vědy do praxe aneb Přišel jsem, viděl jsem, objevil jsem" ( přednese K. Stejskalová). Studenti se dozví nejen o tom, co je věda a jaké produkuje výsledky, nebo  kdo je vědec, ale i s jakými úskalími se dnešní vědci ve své práci potýkají a co obnáší snaha uplatnit výsledky vědeckého bádání v životě.978.jpg

Vědecká  kavárna Science café (Praha, 19.1.2012)

 

Ladislav Kavan vystoupí s přednáškou Akumulace elektrické energie - realita či sen ? Dozvíte se o nových poznatcích výzkumu v tomto oboru. Co nás tedy čeká ( a nemine :-)

(Malostranská beseda, Praha 1, od 18 hodin; pořádá Zelený kruh, o.s.)

Více informací naleznete v připojené pozvánce.

992.jpgJaroslav Heyrovský bádající, objevující  (Děčín, 17.1.2012)

Pro ca 50 zájemců ze 2 tříd Gymnázia v Děčíně  zazněla přednáška o Jaroslavu Heyrovském, kterou autorka putovní  výstavy Příběh kapky Květa Stejskalová přednesla v rámci doprovodného programu jejím návštěvníkům. Výstava je až do 31.1. otevřena  v Malém sále budovy FJFI ČVUT v Děčíně (Pohraniční 1).1140.jpgVýstava Příběh kapky (Děčín, 5.1.- 31.1.2012)


Naše putovní výstava Příběh kapky o Jaroslavu Heyrovském  zahajuje letos své jubilejní desáté putování v Děčíně v prostorách FJFI ČVUT (Pohraniční 1, Malý sál).
Podrobnosti přinášejí stránky výstavy.


1081.jpg

Vynálezci a vynálezy - výstava Národního muzea

(Národní muzeum v Praze, 27.9.2011 - 30.4.2012)

Spolupracovali jsme  na přípravě výstavy o našich předních vynálezcích - připravili jsme některé podklady o Jaroslavu Heyrovském a zapůjčili sadu exponátů. Výstava   stojí  za návštěvu.

[Zpt]

AKTUALITY

4.3. 2023 - U nás je stále více živo, programy běží skoro obden :o)

S novým rokem  se vrátila spousta učitelů se svými žáky, konečně po covidové uzav

7.2.2023 - program "Věda podle vzoru žena"

Na 10. února od roku 2015 připadá Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Vysoké škol

22.12.2022 - Přijatí zájemci do chemických kurzů Cesta za Nobelovkou, začínáme So 21.1.2023

V sobotu 21. ledna zahajujeme již, asi, sedmou sérii  :o) chemických kurzů  pro žáky

22.12.2022 - Končí rok 2022. Jaký byl ?

Tak předně byl zase dost dlouhý - 365 dní a kousek. V jeho průběhu se toho opět hodně

15.11.2022 - Chemické kurzy pro děti od ledna 2023 jsou již naplněny.

Naše kapacita (3x 13 žáků ve třech kurzech) je plná. Další zájemce již nepřijímá

stav fyzikln chemie J. Heyrovskho AV R

Hlavní strana | O projektu | Aktuality | Chemie v nás | Archiv akcí | Otevřená věda | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Letní školy | Galerie 4P | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým


Webdesign©2023 Hana Francov - FlexyWEB TOPlist